Miejska zabudowa od zawsze charakteryzowała się eklektyzmem. Współcześnie także nie jest inaczej - nowoczesne bryły wkomponowuje się w zabytkowe rzędy kamienic, bloki sąsiadują z domami jednorodzinnymi. Wszystkie te budowle łączy jedna cecha - najlepiej wyglądają, gdy odpowiednio dba się o ich dobrostan. Nawet najpiękniejsze architektoniczne detale nie będą lśnić pełnym blaskiem, jeśli nie zadba się o ich czystość oraz regularną konserwację. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które oferują szeroki zakres usług - od czyszczenia elewacji, poprzez czyszczenie dachów, kostki brukowej na podjeździe, a także zabezpieczanie powierzchni przed pojawieniem się grzybów czy...wątpliwej jakości ozdób graffiti.

Dlaczego warto?

Warto pamiętać, że odnawianie elewacji poprzez jej ponowne pokrycie farbą to nie tylko wariant dużo droższy od profesjonalnego czyszczenia. Często nie przynosi ono również oczekiwanych rezultatów. Nierówności, zanieczyszczenia, a także obecność wilgoci (prowadzącej do pojawiania się grzybów i pleśni) sprawiają, że po niedługim czasie elewacja znów nie wygląda najlepiej. Efektywne czyszczenie elewacji, które może zaproponować nasza firma obejmuje takie powierzchnie, jak tynki (zarówno najpopularniejsze, jak i rzadziej wybierane warianty), cegłę, klinkier czy siding. Każdorazowo ważne jest, by metoda była odpowiednio dopasowana do stanu elewacji.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że najłatwiejsze w czyszczeniu i najmniej podatne na zanieczyszczenia są tynki polimerowe (np. z silikatu). Dzieje się tak, ponieważ ich nasiąkliwość jest niska, a w samej formule zawarte są aktywne substancje (biocydy) chroniące przed pojawieniem się glonów czy pleśni. Tynki polimerowe w nowoczesnym budownictwie nie są dominującą formą z uwagi na cenę - dlatego częściej można spotkać tynki mineralne. Niestety ich powłoka jest dużo bardziej nasiąkliwa i mniej odporna - szczęśliwie odpowiedni sposób czyszczenia oraz konserwacja (i impregnacja) mogą te problemy rozwiązać.

Idealne metody - istnieją!

Mycie elewacji jest doskonałym sposobem, by przywrócić estetyczny wygląd zarówno prywatnym budynkom (od zabytkowych kamienic po nowoczesne domy jednorodzinne), ale też obiektom użyteczności publicznej. Dzięki nowoczesnym narzędziom, doświadczonemu zespołowi, ale też środkom do czyszczenia o zaawansowanej technologicznie formuje cały proces przebiega dużo sprawniej i szybciej, niż można by założyć. Niezależnie od tego, jak długo zanieczyszczenia ulegały nagromadzeniu oraz jaki mają charakter (czy są pochodzenia biologicznego czy też atmosferycznego) można je usunąć w ciągu zaledwie jednego dnia. Dodatkowo środki czyszczące zapewniają również ochronę - wszelkie zanieczyszczenia mniej przylegają do powierzchni, a wykwit porostów czy glonów jest ograniczany (przez długi czas). Sam proces usuwania zanieczyszczeń przeprowadzany jest stopniowo - dzięki temu można na bieżąco ocenić postęp prac, a także stan ogólny elewacji. Usunięcie zabrudzeń wieńczy odkażanie - z biologicznych nalotów - jak glony, porosty, mchy, oraz impregnacja - krok kluczowy w budowaniu długotrwałego rezultatu.

Inny wymiar usługi

Współcześnie dużą wagę przykłada się do ekologicznego aspektu wszelkich przedsięwzięć. Bezpieczeństwo, jakie gwarantują nowoczesne środki i metody jest istotne nie tylko z uwagi na środowisko naturalne, które nas otacza, ale też ze względu na mieszkańców. Przed zatrudnieniem profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem elewacji warto zweryfikować, czy stosowane przez nich materiały/metody nie generują toksycznych oparów.

Dodatkową korzyścią dla naszych klientów jest fakt, że nie wykonujemy zadań połowicznie - piękna elewacja z brudnymi oknami tworzyła by przecież obraz niekompletny. Dlatego też mycie elewacji uzupełniamy o czyszczenie okien z wykorzystaniem technologii wody demineralizowanej. Ta nowoczesna metoda opiera się na wykorzystaniu wody o neutralnym pH, powstającej w procesie opartym o technologię Reach & Wash®. Woda tworzy na powierzchni specjalną antystatyczną powłokę, dzięki której podatność na zabrudzenia wyraźnie się zmniejsza, a połysk jest gwarantowany.

Wybierając Cleanline zyskuje się pewność, że żadnych negatywnych skutków ubocznych nie będzie. Bezpieczeństwo, ekologia oraz skuteczność to nasze priorytety.

opracował: Łukasz Antosz

Obraz
Obraz
Obraz
cleanline
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline

Znajdziesz nas tutaj