Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularną metodą na podwyższenie standardu ekologicznego naszych domów. Za sprawą programów dofinansowujących UE oraz spadku kosztów zastosowania tej technologii, ilość instalacji fotowoltaicznych rośnie lawinowo. Jednakże poza oczywistymi profitami płynącymi z tego typu instalacji pojawiają się problemy ze spadkiem ich efektywności najczęściej już po kilku miesiącach. Powodem tego zjawiska jest brud który osadza się na panelach.

instagram

Systemy solarne narażone są na skrajne oddziaływania atmosferyczne takie jak: kurz, kwaśne deszcze , opady śniegu , smog oraz sadza kominowa. Jak zatem pozbyć się zanieczyszczeń z paneli słonecznych? Niestety nie jest to takie proste, głównie z powodu ich umiejscowienia. Skośnie powierzchnie dachów na których są montowane uniemożliwiają ich użytkownikom, samodzielną pielęgnacje paneli fotowoltaicznych. Na szczęście można umyć instalację fotowoltaiczną bezpiecznie i szybko za pomocą systemów czyszczenia wodą demineralizowaną. Jednym z najlepszych producentów systemów na rynku jest IONIC SYSTEM.

panele foto

Proces mycia wodą demineralizowaną odbywa się za pomocą profesjonalnych szczotek na kijach teleskopowych wykonanych z karbonu, z pozycji gruntu bez konieczności wchodzenia na dach. Zastosowanie wody demineralizowanej ultraczystej gwarantuje uzyskanie czystej powierzchni bez smug i filmu mineralnego, które mogą ograniczyć efektywność działania instalacji o kilkanaście procent. Ponadto woda demineralizowana ma właściwości odpychające brud, co znacznie zmniejsza podatność paneli fotowoltaicznych na zabrudzenia.

Producenci systemów fotowoltaicznych zalecają ich czyszczenie dwa razy w roku, co zapewni optymalną pracę systemu. Koszt usługi czyszczenia nie jest wysoki i uzależniony jest wyłącznie od umiejscowienia oraz wielkości instalacji i większości domów jednorodzinnych, jednak nie przekracza kilkuset złotych.

opracował: Łukasz Antosz

W celu zapoznania się z ofertą zapraszamy na naszą stronę www.cleanline.pl

Obraz
Obraz
Obraz
cleanline
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline
Obraz
cleanline

Znajdziesz nas tutaj